Upravit stránku

Přírodní kámen v interiéru je známkou luxusu i dlouhé životnosti. Interiérová kamenná dlažba je ideální do business center, bank, garáží a kanceláří, výborně ale vypadá i v interiérech rodinných domů. Skvěle bude vypadat ve vaší hale, koupelně i v obývacím pokoji.

Kámen jakožto podlahová krytina má nesporné výhody. První z nich je samozřejmě design a honosný vzhled. Každý kus přírodního kamene je originál se svou vlastní kresbou povrchu. Další předností je životnost kamene. Pokud se mechanicky nepoškodí, což by bylo velmi obtížné, bude mít stejnou životnost jako dům. Kámen je také samozřejmě barevně stálý a nikdy nevybledne.

Zajímá vás interiérová dlažba ze žuly či mramoru? Prohlédněte si náš vzorník kamene.

Příjemný povrch kamene vás překvapí

Mnohdy si lidé myslí, že je kámen studený. Opak je však pravdou. Přírodní kámen má skvělé akumulační schopnosti a přijímá teplotu v místnosti. Navíc je ideální pro podlahové topení.

Co všechno pro vás uděláme

Chápeme, že materiálů na výběr je mnoho. Proto vám rádi pomůžeme s výběrem a poskytneme vám odborné poradenství. Následně zaměříme interiér, navrhneme spárořez prvků a vytvoříme projektovou dokumentaci. Dlažbu také nalepíme, osadíme a opatříme povrchovou úpravou. Pokud si však budete přát, nabízíme i možnost pouhého prodeje. Dlažbu pro vás nařežeme a připravíme dle požadavků a pokládku si můžete zajistit sami.

Při výběru dlažby doporučujeme navštívit naši provozovnu. Máme zde kámen v deskách větších rozměrů, a tak uvidíte jeho unikátní kresbu a reálné barvy. Fotografie totiž mohou občas zkreslovat a struktura kamene není vidět do detailu.

Druhy interiérové kamenné dlažby

Nejčastěji doporučujeme mramorové nebo žulové desky. Využíváme také travertin, kvarcit nebo umělý kámen. Za nejkvalitnější však považujeme žulu, a to díky její tvrdosti. Jakékoliv jiné kamenné obklady nejsou do interiéru vhodné, neboť jsou příliš pórovité nebo měkké.

Povrchová úprava

  • Leštěný povrch– lesklý povrch, vhodný do větších prostrorů
  • Podlesk – jemně broušený povrch, který již není tak lesklý
  • Satinovaný povrch– neboli kartáčovaný, je příjemný na omak, neleskne se proti světlu
Interiérovou dlažbu není nutné nijak ošetřovat. Vhodné jsou impregnace a penetrace, které uzavřou povrch. Ten pak odpuzuje vodu a mastnoty. Takové přípravky vám rádi zajistíme.

Možnosti rozměrů

U nás máte opravdu z čeho vybírat. Máme skladem základní formáty (v rozměrech 60 × 30, 60 × 40, 40 × 40, 30 × 30 cm), v tloušťce 1 nebo 1,5 cm. Pokud si nevyberete ze základních formátů, nařežeme vám požadované rozměry z deskoviny. Skládat můžeme i mozaiku z více formátů, větších a menších.

Vybíráte kamenné obklady pro svou firmu nebo obchodní centrum? Z kamene vytvoříme i mozaiku – skladbu kamene různých barev, logo či diagram. Vše nařežeme na pravidelné či nepravidelné tvary a poskládáme do vzorce.

Inspirujte se

Nahoru