Upravit stránku

Co si přesněji představit pod pojmem krajiny?

Krajiny jsou kusy žulových bloků o nepravidelné tloušťce a tvaru. Jejich celá lícní strana je tvořena velmi hrubým, hloubkově nerovným skalnatým povrchem. Využití kamene zpracovaného do krajiny je především dekorativní záležitostí. Lze však krajiny umístit i na místa, kde je zapotřebí vysoké odolnosti a pevnosti.

Využití žulové krajiny bloku jako jednolitého obkladu krbu na přírodní způsob – skály je skutečně originální a nenapodobitelné.

Kde se dají využít?

Využití žulových krajin je opravdu velmi široké. Nejčastěji však bývají využity jako obkladový kámen pro obložení krbu či stěny. Při úpravách na zmenšení rozměrů se hodí také jako podklad plotů a podezdívek, či na stavbu zahradních a opěrných zdí jako zdící kámen.

Téměř jako jediní řežeme žulové bloky na katrech na deskovinu a tím nám vznikají boky bloků - krajiny.

Ty je možné dále zpracovat a použít jako:

  • přírodní obklady krbů
  • obklady podezdívek, plotů, opěrných zdí, soklování baráků
  • nápisové desky na přírodní způsob

Jedinečnost žuly

Žula je přírodní kámen pocházející z hlubin země. Je hojně využívána především ve stavebnictví jako dekorativní i jako funkční materiál. Tento post si vysloužila svými výbornými vlastnostmi - vysoká tvrdost a pevnost, mechanická odolnost, skvělý vzhled.

Kde dále na zahradě použít žulu

Na zahradě najdeme spoustu míst, kde žulu využít. Namátkou pro vás vybíráme několik využití:

  • Benátská dlažba
  • Parapety
  • Šlapáky
  • Dekorace z kamene

Vzorové krajiny

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti